2Tو T4  چه تفاوتی در فرآیند جوشکاری ایجاد می کنند؟ (بخش دوم)

ویژگی ۲ لمسی (T2) در دستگاه جوشکاری تیگ

کار به روش 2T، در دستگاه جوشکاری تیگ خیلی ساده است. فقط کافیست که میزان آمپراژ را تنظیم کنید و اجازه دهید دستگاه به تدریج به این جریان تعیین شده برسد. همچنین می‌توانید با استفاده از تنظیم زمان ِافزایش یا کاهش رمپ، مانع از این شوید که دستگاه بلافاصله به آمپراژ تعیین شده برسد چون در غیر این صورت، فلزات نازک می‌توانند به دلیل داغ شدن ناگهانی، آب ‌شوند.

برای فعال کردن 2 Tو شروع کار، اگر ماشهء روی مشعل تیگ را فشار داده و نگه دارید عملیات جوشکاری آغاز می‌شود؛ حالا برای متوقف کردن کار، کافیست فقط ماشه را رها کنید؛ و کار تمام است: حالا باید متوجه تعریف ویژگی ۲ لمسی (T2) شده باشید!

تفاوت ویژگی t2 و t4

ویژگی ۴ لمسی (4T) در دستگاه جوشکاری تیگ

استفاده از ویژگی 4T در دستگاه جوشکاری تیگ زمان بیشتری می‌برد چون شما می‌توانید چرخه جوشکاری و هر کدام از مراحل آن را تحت کنترل خود داشته باشید.

قبل از شروع کار، باید آنچه را که آمپراژ شروع نامیده می‌شود تنظیم کنید: در واقع پیش از آنکه دستگاه به آمپراژ کامل مورد نیاز برسد، شما فرمان لازم برای تعیین حد آمپراژ لازمهء کارتان را برای دستگاه جوشکاری خود صادر می‌کنید. مزیت ویژگی 4T این است که آمپراژ شروع، به شما این امکان را می دهد که قبل از رسیدن به آمپراژ کامل کار، فلز ِکار کم‌کم و پیش از شروع عملیات از قبل گرم و آماده شود (پیش گرمایش).

بر روی مشعل، ماشه را فشار داده و نگه دارید تا آمپراژ ِشروع فعال شود و بعد آن را رها کنید تا افزایش آمپراژ به میزان تعیین شدهء کار اجرایی شود: در این مرحله شما می‌توانید بدون لمس ماشه، جوشکاری تیگ خود را انجام بدهید. بعد از اتمام کار برای متوقف کردن دستگاه، ماشه را مجدداً فشار می‌دهید تا آمپراژ دستگاه کم شود وبه حدی که از قبل تنظیم کرده‌اید برسد و دوباره ماشه را رها کنید تا قوس حرارتی از بین برود.

تفاوت ویژگی t2 و t4

تفاوت ویژگی‌های 2T و 4T در دستگاه جوشکاری میگ و نحوه عملکرد آنها

در دستگاه جوشکاری میگ ویژگی 2T و 4T به گونه ای طراحی نشده است که جایگزین چیزی مثل پدال پا در دستگاه شود. هدف از طراحی این ویژگی اینست تا فقط قابلیت‌های بیشتری در نحوه استفاده از تفنگ میگ و عملکرد بهتر آن ایجاد شود.

عملکرد ویژگی‌های 2 Tو 4T در دستگاه میگ در مقایسه با دستگاه جوشکاری تیگ ساده‌تر است، از جمله آمپراژی وجود ندارد که نگرانش باشید. در عوض، شما تنظیمات ولتاژ و وضعیت سرعت حرکت سیم را از پیش تعیین می‌کنید. کلا هیچ تنظیماتی در زمینه افزایش و کاهش شرایط وجود ندارد.

 

ویژگی 2T در دستگاه جوشکاری میگ

این ویژگی در دستگاه جوشکاری میگ در واقع یک عملکرد نیست؛ فقط می‌شود گفت این همان چیزی است که اصلاً ویژگی ۲ لمسی ندارد …

برای شروع به جوشکاری، شما ماشه را روی اسلحه میگ فشار می‌دهید و ماشه را رها می‌کنید تا کار متوقف شود؛ اصلاً نکته جدیدی در کار نیست.

 

ویژگی 4T در دستگاه جوشکاری میگ

عملکرد ویژگی 4T در دستگاه میگ به همان روشی است که در جوشکاری تیگ دیدیم، با این تفاوت که در اینجا عملکرد دستگاه بدون هیچ تنظیمات از قبل تعیین‌شده‌ای شروع می‌شود. فقط کافیست که ماشه را فشار بدهید تا جوشکاری میگ شروع شود و آن را رها کنید تا کار ادامه پیدا کند. ویژگی T4 این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا جوشکاری میگ را بدون نگه داشتن ماشه، برای مدت طولانی‌تری انجام بدهید.

 

برای متوقف کردن کار، ماشه را دوباره فشار بدهید و آن را آزاد کنید. به همین سادگی!

 

منبعhttps://weldguru.com/2t-vs-4t/