متغیرهای مهم جوشکاری (بخش دوم)

در بخش اول این نوشته به برخی متغیر های مهم در جوشکاری اشاره کردیم . در بخش دوم و پایانی متغیر های جوشکاری را بیشار مورد بررسی قرار می دهیم.

 

سرعت در جوشکاری

باید بدانید که اگر حرکت دست‌تان خیلی سریع باشد، اندازه جوش کوچک خواهد شد و نفوذ کافی نخواهد داشت. پس خیلی آهسته حرکت کنید و در نهایت مهره جوش درشت و احتمالاً گرمای بیش از حدی خواهید داشت که وارد صفحه کارتان می‌شود.

نمودار زیر نحوه تأثیر بعضی از متغیرهای مهم CLAMS )مخفف تنظیم جریان، طول قوس، زاویه الکترود، سرعت حرکت الکترود و سرعت حرکت دست) را بر مهره جوش نشان می‌دهد:

متغیر های جوشکاری

عوامل موثر بر مهره جوش (از بالا به پایین):

جوش خوب، حرکت خیلی تند، حرکت خیلی کُند، ولتاژ خیلی کم، ولتاژ خیلی زیاد، سرعت پایین ِتغذیه سیم، سرعت بالای ِتغذیه سیم

 

در دو مثال آخر، “WFS” مخفف سرعت تغذیه سیم و به این معناست که دستگاههای جوشکاری میگ و شار، چگونه جریان را تنظیم می‌کنند.

توجه داشته باشید که وقتی ولتاژ بسیار زیاد باشد، مهره پهن و صاف است. همچنین، وقتی که ولتاژ خیلی کم است، مهره جوش به جای نفوذ به داخل فلز، روی آن قرار می‌گیرد. بنابراین ولتاژ است که مشخصات کلی یا هندسه جوش را تعیین می‌کند.

در جوشکاری چوب، جوشکار ولتاژ را مستقیماً تنظیم می‌کند (اما جریان را نه)، بنابراین دستگاه‌ها جریان ثابت (CC) نامیده می‌شوند.

در دستگاه میگ یا شار هسته‌ای، ماشین‌ها ولتاژ ثابت (CV) دارند و بنابراین جوشکار معمولاً فقط جریان را تنظیم می‌کند.

بعضی از دستگاه‌های جوشکاری چوب هم تنظیماتی دارند که با نام دیگ/ Dig شناخته می‌شود. این تنظیم به شما اجازه می‌دهد که در صورت خاموش شدن قوس، جریان را بالاتر از حد آمپر خروجی ِتنظیم شده افزایش دهید.

اگرچه عکس‌های بالا نشان نمی‌دهند، اما قوس طولانی مدت می‌تواند باعث ایجاد تخلخل (حباب هوا) در داخل جوش، پاشش روی فلز پایه و ایجاد ترک در پای مفصل شود.

 

دیگر متغیرهای مهم در جوشکاری

موقع برنامه‌ریزی عملیات جوش، علاوه بر CLAMS، چند متغیر دیگر هم باید در نظر گرفته شوند:

 

طراحی مشترک و تناسب در جوشکاری

نحوه آماده‌سازی صفحات کار (یا ساختار ثابت) برای جوشکاری می‌تواند بیشتر از هر چیزی به نتیجه عملیات کمک کند. مفاصل، لبه‌های مورب، سطوح ریشه و سطوح ِکار باید قبل از شروع جوش به صورت صاف و یکنواخت در کنار هم قرار بگیرند. نباید هیچ شکاف، ناصافی یا ناهماهنگی وجود داشته باشد.

به عنوان یک کارآموز، به راحتی می‌شود تصور کرد که وقتی فلز گرم می‌شود، همه چیز به طور طبیعی کنار هم قرار می‌گیرد و تمام نقاط خشن کوچک مثل یک شعبده‌بازی ناپدید می‌شوند.

در واقع، اگر وقت خود را به انجام صحیح جوشکاری اختصاص ندهید، می‌توانید هنر خود را خراب کنید.

نیازی به گفتن نیست که زاویه کناره‌های مورب کار باید متناسب با ضخامت فلز و فرآیند جوشکاری مورد استفاده باشد. (نسبت به جوشکاری چوب، در جوشکاری میگ امکان زوایای تیزتر وجود دارد.)

شما همچنین باید صفحات خود را بچسبانید و در صورت نیاز از انواع گیره استفاده کنید تا از بسته شدن محل اتصال قبل از انجام جوش یا کجی ِناشی از گرما جلوگیری کنید.

تمیز کردن لبه‌های جوش، پیش از شروع جوشکاری هم مهم است. در حالی که بعضی از الکترودهای چوبی برای نفوذ در زنگزدگی و جریان مایع مذاب حوضچه طراحی شده‌اند، ناخالصی‌های سطح فلز همچنان می‌توانند مشکلاتی را ایجاد کنند. و در حالی که کار با فولاد کم کربن بسیار ساده‌تر از دیگر فلزات است، باید عادت تمیز کردن یا صیقل دادن مناطقی را که قصد جوشکاری دارید، همیشه رعایت کنید.

 

اندازه در جوشکاری

بعنوان یکی دیگر از متغیرهای مهم، ضخامت فلز پایه باید تعیین‌کننده قطر الکترود، میله، سیم یا مشعلی که برای جوشکاری استفاده می‌کنید و همچنین ولتاژ، سرعت سیم و یا تنظیمات فعلی شما باشد.

بسیاری از دیگر عوامل مربوط به اندازه هم باید در نظر گرفته شوند، اما ضخامت فلز معمولاً حرف اول را می‌زند.

 

پراکندگی حرارت در جوشکاری

فلزات مختلف گرما را به طور متفاوتی پخش می‌کنند. جرم قطعات کار شما هم موثر است چون قطعات کار ظریف‌تر خیلی سریع‌تر از قطعات بزرگ و سنگین گرم می‌شوند.

فولاد کم کربن در صورتیکه خیلی گرم شود، می‌تواند بسیار بخشنده باشد؛ اما اگر حرارت ورودی و خروجی صفحات یا لوله‌ها را کنترل نکنید ممکن است، استحکام کششی یا سایر خصوصیات خود را از دست بدهند.

همانطور که با خواص شیمیایی و مکانیکی فلزات و آلیاژهای مختلف بیشتر آشنا می‌شوید، ممکن است تصمیم بگیرید که حرارت دادن ِفلز (قبل یا بعد از جوشکاری) را جزو بخشی ازعملیات خود قرار بدهید.

سرد کردن صفحات پس از جوشکاری، عملی است که معمولا بعد از نیمسال اول کارگاه جوشکاری مورد کم‌لطفی قرار می‌گیرد؛ به این دلیل که ماده خنک کننده بر روی فلز، اثری آسیب زننده دارد و می‌تواند آن را شکننده کند.

یک کلاس متالوژی انواع مختلف عملیات حرارتی و مزایای آنها، مثل محکم کردن فلز، خنک کردن آن و عملیات حرارتی برای از بین بردن فشار را به جوشکاران آموزش می‌دهد.

 

منبعhttps://weldguru.com/welding-parameters/