تمیز کردن فولاد ضد زنگ بعد از جوشکاری

بسیاری از علاقه‌مندان و حرفه‌ای‌های جوشکاری که با فولاد ضد زنگ کار می‌کنند می‌دانند که در طول فرآیند گرمایش و جوشکاری، فلز رنگ می‌شود. این می‌تواند از زیبایی ظاهری کار کم کند و آن را آماتوری جلوه دهد. به همین دلیل بسیاری از جوشکاران می‌خواهند بدانند که چگونه بعد از جوشکاری فولاد ضد زنگ را تمیز کنند. در این مطلب با بهترین روش تمیز کردن فولاد ضد زنگ بعد از جوشکاری آشنا خواهید شد.

بهترین روش برای تمیز کردن فولاد ضد زنگ بعد از جوشکاری، فرایندی به نام الکتروپولیش است. این فرآیند شامل اکسید کردن یک الکترولیت اسیدی بر روی سطح فلز با کمک برق است.

الکتروپولیش نه تنها سطح را از لکه‌ها پاک می‌کند، بلکه به انفعال مناسب فلز هم کمک می‌کند. این روش، سطح را با یک لایه اکسید کروم بدون آهن می‌پوشاند و درخششی به آن می‌بخشد که خاص فولاد ضد زنگ است.

رنگ‌های گرم

اکثر فلزات از جمله فولاد ضد زنگ، روی سطح خود یک لایه اکسید دارند. رنگ آمیزی حرارتی باعث ضخیم شدن این لایه اکسید طبیعی و در نتیجه تغییر رنگ می‌شود. رنگهای حرارتی نتیجه مستقیمی از اثرات تداخل نور در هنگام بازگشت آن از سطح فلز هستند.

بسته به ضخامت لایه اکسید، نور منعکس شده از سطح نرمال فیلم اکسید و سطح مشترک فلز اکسید که توسط جوشکاری ایجاد شده، باعث ایجاد انواع رنگ‌ها می‌شود.

در صنعت جوشکاری، اصطلاحات مختلفی برای توصیف این پدیده بکار می‌رود، مثل: تغییر رنگ، شاخص اکسید و اثر رنگین‌کمان؛ و همه اینها مربوط هستند به تغییر رنگ لایهء رویی فولاد ضد زنگ که معمولاً در اطراف مهره جوش و در محدوده نقاطی که تحت تأثیر گرما قرار گرفته رخ می‌دهد.

 

خوردگی

خوردگی یک فرآیند اکسیداسیون طبیعی است. هنگامی که یک سطح فلز را برای جوشکاری آماده می‌کنید، در معرض انواع عناصر جوی مثل اکسیژن و رطوبت قرار می‌گیرد که شرایط مناسب برای زنگزدگی را ایجاد می‌کند.

به همین دلیل مهم است که قبل و بعد از کار جوشکاری فلز مورد نظر را تمیز کنید و صیقل دهید. این کار هم به حفظ سطح، مقاومت و شکل سازه‌های فلزی کمک می‌کند و هم باعث افزایش دوام و ظاهر جذاب پروژه می‌شود.

 

انواع تمیز کردن جوش

سه نوع اصلی تمیز کردن پس از جوشکاری، برای فولاد ضد زنگ وجود دارد: مکانیکی، شیمیایی و الکتروشیمیایی.

 

۱. تمیز کردن جوش به روش مکانیکی

تمیز کردن مکانیکی جوش یک روش معمول و کم هزینه و شامل ماشین‌آلات سنگ زنی و ساینده برای تمیز کردن لایه بالایی سطوح فلزی است که در آن زنگ و سایر ذرات سرباره ایجاد شده است.

جوشکاری مکانیکی با صرف زمان زیاد بندرت به ۱۰۰٪ نتایج تمیز و با ارزش زیبایی ِلازم دست می‌یابد. این روش فقط مناسب نقاطی است که به آسانی قابل دسترس‌اند.

تمیز کردن جوشکاری

۲. تمیز کردن جوش به روش شیمیایی

تمیز کردن شیمیایی متداول‌ترین روش برای تمیز کردن فلز است که در آن، از یک خمیر ترشی شیمیایی استفاده می‌شود. به این ترتیب که خمیر با استفاده از برس یا اسپری به مناطق آسیب دیده زده می‌شود و برای مدتی روی آن باقی می‌ماند تا با فلز واکنش انجام دهد. بعداً آن را پاک و سطح جوش را با یک ماده بی‌اثر، خنثی می‌کنند.

این فرایند برای تمیز کردن فولاد کاملاً موثر است، اما جوشکارها به چند دلیل آن را دوست ندارند:

اول، خمیر ترشی شیمیایی حاوی انواع اسیدهای سمی، از جمله اسیدهای هیدروفلوئوریک، نیتریک و گوگرد است که برای بدن انسان کاملا خطرناک‌اند و در صورت مصرف یا تنفس می‌توانند آسیب‌های جدی و طولانی مدت به پوست و اندام‌های داخلی وارد کنند.

دوم، فقط یک اپراتور مجاز، می‌تواند از خمیر ترشی شیمیایی استفاده کند؛ به‌شرط اینکه تمام بدن خود را کاملاً بپوشاند تا احتمال تماس با اسیدها وجود نداشته باشد. به همین دلیل است که از خمیر ترشی به طور کلی فقط در کارگاه‌های تجاری و سایت‌های اتومات استفاده می‌شود.

 

۳. تمیز کردن جوش به روش الکتروشیمیایی

این روش که به آن الکتروپولیش هم می‌گویند، موثرترین روش تمیز کردن فولاد ضد زنگ و در مقایسه با دو روش دیگر سریع‌تر، ایمن‌تر و در بین جوشکاران مطلوب‌تر است که برای سلامتی هم هیچ خطر عمده‌ای ایجاد نمی‌کند.

جدا از تمیز کردن پس از جوشکاری، این فرایند در از بین بردن زنگ زدگی، آلودگی متقابل و سایر انواع ناخالصی‌های سطح فلز هم کاملاً موثر است.

 

منبع: weldingheadquarters.com