تمیز کردن جوش به روش الکتروشیمیایی (بخش سوم)

بازسازی لایه اکسیده سطح فلز و نقش آن در پاکسازی الکتروشیمیایی  در تمیز کردن جوشکاری (ادامه مطلب)

موقع استفاده از روش الکتروشیمیایی، بازسازی لایه اکسیده سطح همزمان با تمیز کردن جوش انجام می‌گیرد، به این معنا که شما به طور موثر هر دو فرآیند را در یک پاس به پایان خواهید رساند. به این ترتیب، شما قادر خواهید بود با موفقیت انواع مختلف آلودگی جوش (رنگ‌های ناشی از اکسیداسیون سطح فلز، تغییر رنگ) و محافظت از سطح در برابر خوردگی‌‌های آتی را به طور هم زمان از بین ببرید.

سادگی کار در تمیز کردن جوشکاری با روش الکتروشیمیایی

این در واقع یکی از بزرگ‌ترین مزایای روش الکتروشیمیایی نسبت به سایر روش‌های پاکسازی جوش است. صیقل مکانیکی و اسید ترش می‌تواند نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد اما بر خلاف تمیز کردن جوش به روش الکتروشیمیایی، این روش‌ها تضمینی برای بازسازی لایه اکسیده سطح فلز را ندارند؛ و همین یک نقطه ضعف بزرگ در مورد فولاد ضد زنگ است.

 

میزان بازسازی جوشکاری های استیل

آیا جوشکاری ها و سطوح از جنس استیل ضد‌زنگ به راحتی تمیز و بازسازی می‌شوند؟

این ماده در برابر خوردگی مقاومت فوق العاده‌ای دارد. در شرایط عادی، به راحتی ظاهر و یکپارچگی خود را حفظ می‌کند: سینک آشپزخانه یک نمونه عالی ِاین فلز است.

با این حال، محیط صنعتی نسبتاً سخت است و بنابراین جلوگیری از زنگ‌زدگی، به ویژه در ناحیه جوشکاری دشوار خواهد بود.

اکثر نقص‌های رایج موجود در جوش‌های فولاد ضد زنگ، مثل: زنگ‌زدگی، رنگ‌های ناشی از اکسیداسیون سطح فلز، تغییر رنگ‌های حرارتی، اثرات جوشکاری و سوختگی، همگی می‌توانند به راحتی و با موفقیت از طریق فرآیند الکترولیتی برطرف شوند.

تمیزکردن جوشکاری

مایعات الکترولیت می‌توانند حتی در کوچک‌ترین ترک‌های سطح فلزات نفوذ کرده و با ایجاد لایه محافظتی از مشکلات بعدی مثل تشکیل حفره و خوردگی جلوگیری کنند.

تمیز کردن الکتروشیمیایی سطح فلز را تغییر نمی‌دهد، فقط آن را به حالت اولیهء روشن و براقش باز‌می‌گرداند. حفظ ظاهر جذاب فولاد ضد زنگ یکی از جنبه‌های مهم پاکسازی جوش به روش الکتروشیمیایی است. بنابراین، می‌بینید که جوش‌های فولاد ضد زنگ به راحتی تمیز می‌شوند؛ اما باید مطمئن شوید که برای این کار از تجهیزات مناسب (ماشین‌آلات، لوازم جانبی و مواد مصرفی) استفاده می‌کنید.

 

جمع بندی مبحث تمیز کردن جوشکاری

در این نوشتار دیدیم که تمیز کردن جوش یک فرآیند کلیدی و با اهمیت بعد از جوشکاری است که برای جلوگیری از خوردگی در سطوح فلزات انجام می‌گیرد.

راه‌های متفاوتی برای پاکسازی فلزات وجود دارد: از ماشین‌آلات مختلف تا مایعات گوناگون؛ البته خوبست بدانید که برس‌های متفاوت هم در بازار یافت می‌شوند که هر یک از اهمیت خاص خود برخوردار‌اند و در این بین اهمیت استفاده از برس‌های با کیفیت هم برای پاکسازی جوش قابل کتمان نیست. ضخامت مو و ساختار الیاف، تنها بعضی از عناصرِ مورد بررسی در برس‌ها هستند.

تمیزکردن جوشکاری

سه روش تمیز کردن جوشکاری

دیدیم که سه روش تمیز کردن جوشکاری چگونه متمایز از یکدیگرند:

  • روش مکانیکی (سنگ زنی با ابزار ساینده)
  • روش شیمیایی (مثل پاکسازی با اسید ترش)
  • روش الکتروشیمیایی (مثل تمیز کردن با مایعات الکترولیتی)

دانستیم که فرآیند مکانیکی نسبتاً بی‌اثر و وقت‌گیر است و استفاده از اسید ترش، با وجود اینکه موثرتر از آنست اما تهدیدی خطرناک برای سلامتی انسان محسوب می‌شود. اما، پاکسازی فلز به روش الکتروشیمیایی یک جایگزین مطمئن و سریع برای این دو روش است. ضمن اینکه برای فلز، محافظت بهتری در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی ایجاد می‌کند.

این روش به ویژه وقتی که بر روی جوش‌های فولاد ضد زنگ اعمال می‌شود بسیار موثر است؛ چون زنگ‌زدگی و سایر ناخالصی‌ها به سرعت از بین رفته و یا از ایجاد آنها جلوگیری می‌شود.

با این وجود، فراموش نکنید که بدون تجهیزات مناسب نمی‌توان به این مهم دست یافت .

بیشتر بخوانید:

تمیز کردن جوشکاری به روش الکتروشیمیایی (بخش اول)

تمیز کردن جوشکاری به روش الکتروشیمیایی (بخش دوم)

 

منبع:https://cougartron.com/blog/electrochemical-weld-cleaning/