تمیز کردن جوشکاری به روش الکتروشیمیایی (بخش اول)

سریع‌ترین و ایمن‌ترین روش برای تمیز کردن جوش‌کاری های فولاد ضد زنگ

تمیز کردن جوش به روش الکتروشیمیایی فرآیندی است که طی آن ناخالصی‌های بعد از عملیات جوشکاری مثل زنگ‌زدگی، لایه اکسیدی ِروی فلز که در اثر حرارت ضخیم‌تر می‌شود و یا هر نوع تغییر رنگ فلز، به‌وسیله مایعات الکترولیتی ملایم و یک جریان الکتریکی ضعیف از روی سطح فلز پاک می‌شود.

اما چه چیزی تمیزکاری جوش را به یک ضرورت تبدیل می‌کند؟ آیا تمیزکاری جوش به روش الکتروشیمیایی موثر است و در واقع چقدر؟ و این تکنیک چطوربا بقیه روش‌های تمیزکاری مقایسه می‌شود؟

 

چرا تمیز کردن جوشکاری ضروری است؟

برای افزایش مقاومت فلز در برابر خوردگی، بعد از جوشکاری‌های تیگ، میگ و … تمیز کردن جوش انجام می‌شود. سطوح فلزات و محل جوش‌های فلزی کاملاً در معرض انواع مختلف تخریب قرار دارند، از جمله: زنگ‌زدگی و آلودگی متقابل. مشکلاتی مثل تغییر رنگ و ضخیم‌تر شدن لایه اکسید بر اثر گرما، اغلب بعد از استفاده از تکنیک‌های خاص جوشکاری ایجاد می‌شوند. با تمیز کردن و اتمام درست عملیات، می‌شود همه این مشکلات را برطرف کرد.

تمیز کردن جوش به روش الکتروشیمیایی

از بالا به پایین: جوشکاری میگ، جوشکاری تیگ با پاس دوبل، جوشکاری تیگ، جوش نقطه‌ای/ خال‌جوش، آلودگی متقابل، نفوذ دما

 

چه عواملی باعث خوردگی جوشکاری می‌شوند؟

آماده‌سازی سطوح فلزی برای جوشکاری، آنها را در معرض عناصر مختلف جوی مثل اکسیژن و رطوبت قرار می‌دهد که شرایط مناسبی برای زنگ زدگی ایجاد می‌کند. به همین دلیل تمیز/ پرداخت کردن ِمحل جوش برای حفظ مقاومت، زیبایی ِکار و دیگرخصوصیات ِسازه‌های فلزی خیلی مهم است. افزایش دوام و ظاهر جذاب سطوح فلزی از دیگر مزایایی است که در نتیجهء فرآیند تمیز کردن به دست می‌آید.

 

انواع تمیز کردن جوشکاری

  • تمیز کردن جوشکاری به روش مکانیکی

تمیزکاری مکانیکی ِمحل جوش شامل استفاده از ماشین‌های سنگ‌زنی و ساینده‌ها برای از بین بردن لایه بیرونی ِسطح فلزی است که در آن زنگ‌زدگی و نقایص دیگری ایجاد شده است. این فرآیند وقت‌گیر است ولی معمولا با حفظ جوانب زیبایی شناختی لازم، به نتایج تمیز و ارزشمندی می‌رسد.

 

  • تمیز کردن جوشکاری به روش شیمیایی

استفاده از اسید ترش (ترکیبی از اسید هیدروفلوئوریک و اسید نیتریک) بعنوان رایج‌ترین ماده شیمیایی برای تمیز کردن جوش، روشی نسبتاً موثر است اما به دلیل کاستی‌های زیادی که دارد، چندان محبوب نیست؛ از جمله:

– خطرات بهداشتی: اسید ترش حاوی اسیدهای هیدروفلوئوریک، نیتریک و گوگرد است که همگی برای بدن انسان بسیار خطرناک‌اند و می‌توانند آسیب‌های خیلی جدی و طولانی مدت به پوست و اندام‌های داخلی وارد کنند.

ـ سهولت استفاده: فقط اپراتورهای مجاز می‌توانند از این اسید استفاده کنند؛ که برای اینکار لازمست کل بدن فرد مسئول انجام اینکار پوشیده شود تا هیچ نوع تماسی با اسید رخ ندهد. همین مرحله، یکی از پیچیدگی‌ها و سختی‌های این روش است.

– تأثیرات محیطی: آسیب فوری به ارگان‌های بدن، تنها اثر جانبی ِمنفی در استفاده از اسید ترش نیست، بلکه ایجاد آلودگی هوا و مواد زائد، بعنوان تهدیدی جدی برای محیط زیست، از دیگر اثرات این روش است.

 

  • تمیز کردن جوشکاری به روش الکتروشیمیایی

تمیز کردن جوش به این روش، هم خیلی سریع‌تر و موثرتر از دو روش دیگر است و هم، خطر قابل توجهی برای سلامتی انسان ندارد.

این روش با از بین بردن آلودگی متقابل، زنگ‌زدگی و سایر اَشکال ناخالصی ِروی سطوح فلزی، فوق‌العاده موثر و کارآمد است.

 

  • فرایند تمیز کردن جوشکاری به روش الکترولیتی

روش تمیز کردن الکترولیتی خیلی ساده است: یک مایع تمیز کننده الکترولیتی ِملایم با استفاده از برس تمیز کنندهء جوش، بر روی سطح جوش پخش می‌شود و بعد با استفاده از جریان الکتریکی مستقیم یا متناوب (AC / DC) عملیات تمیزکاری تکمیل و نتایج مطلوب ِآ‌ن و حذف مواد زائد کاملا مشهود می‌شود.

 

تمیز کردن جوش به روش الکتروشیمیایی

تمیز کردن الکترولیتی دستی در سمت چپ و حمام‌های الکترولیتی در سمت راست (منبع: elhco.com)

 

https://cougartron.com/blog/electrochemical-weld-cleaning/