بهترین روش‌ها برای جوشکاری فولاد ضد زنگ (بخش دوم)

در بخش اول این مطلب با برخی روش های جوشکاری فولاد ضد زنگ آشنا شدیم و حالا ادامه مطلب را با هم می خوانیم:

 

جوشکاری با قوس غوطه‌ور/ SAW:

SAW یا جوشکاری قوس غوطه‌ور، روشی است که در آن حرارت ذوب فلز توسط جریان الکتریکی ِبین سیم جوش و قطعه کار از جنس فولاد ضد زنگ تولید می‌شود. لایه‌ای از ترکیب شار معدنی قوس، ناحیه جوش قطعه کار و نوک سیم جوش را می‌پوشاند. در این روش جوشکاری قوس، جرقه، پاشش یا دود قابل مشاهده نیست و به همین دلیل به جوشکاری قوس غوطه‌ور معروف است.

بهترین روش‌ها برای جوشکاری فولاد ضد زنگ

جوشکاری فولاد ضد زنگ به روش مقاومتی

یکی از به صرفه‌ترین و متداول‌ترین روش‌های اتصال این فلز، جوشکاری مقاومتی الکتریکی است که در آن با مقاومت قطعات جوشکاری در برابر جریان الکتریکی، حرارت تولید می‌شود. برای حجم انبوه ِکارهای تکراری، جوشکاری مقاومتی برای محصولات فولادی مناسب است. فرآیندهای جوشکاری مقاومتی که به طور گسترده برای جوشکاری ِاین نوع فولاد استفاده می‌شود عبارتند از:

جوشکاری نقطه‌ای، جوشکاری درزی، جوشکاری پروجکشن و جوشکاری لب‌به‌لب

 

  • جوشکاری نقطه‌ای:

در جوشکاری نقطه‌ای ِفولاد ضد زنگ، ذوب در اثر حرارت ناشی از مقاومت الکتریکی و فشار بر روی الکترودها، ایجاد می‌شود. فرم الکترودها شکل و اندازه جوش‌ها را محدود می‌کند. در این فرآیند از دو الکترود یا چرخ خنک شونده با آب استفاده می‌شود که با کمک قطعات ِکاری که با استفاده از نیروی مکانیکی ِپا، هوا، هیدرولیک یا بادامک کار می کنند، به هم وصل می‌شوند.

  • بادامک قطعه‌ای است که چرخش معمولی شفت را به الگوی حرکتی پیچیده‌تری تبدیل می‌کند.

چرخه جوشکاری شامل زمان فشار، زمان حرارت جوشکاری، زمان نگهداری و زمان اتمام کار است. پارامترهایی که بر روند جوشکاری تأثیر می‌گذارند عبارتند از:

مقاومت الکتریکی، رسانایی گرمایی، ضریب انبساط، قدرت دمای بالا و غیره

 

جوشکاری به روش درزی

در جوشکاری درزی ِاین نوع فولاد، از الکترودهای دایره‌ای (از جنس آلیاژهای مس) استفاده می‌شود. یک سری جوشهای نقطه‌ای همپوشان به تدریج توسط الکترودهای دایره‌ای چرخان ساخته می‌شود که جریان و همچنین فشار را برای نگه داشتن قطعات کار تامین می‌کند. برای به دست آوردن فاصله مناسب جوش، سرعت و زمان قطع جریان الکترود باید درست تنظیم شود. معمولاً از سه نوع دستگاه جوش درزی استفاده می‌شود:

گرد، طولی و یونیورسال

 

جوشکاری به روش پروجکشن/ با‌الگو

این جوشکاری از نوع مقاومتی است که در آن برای متمرکز کردن جریان در طول فرآیند جوشکاری، از طرح یا شکل قطعه برای ایجاد تماس‌های نقطه‌ای جداگانه استفاده می‌شود. جوشکاری پروجکشن برای قطعات کار سنگینی که از جنس فولاد ضد زنگ هستند، مناسب‌ترین روش است. جوش موضعی در نقاط از پیش تعیین شده توسط الگوها، برجستگی‌ها یا نقاط اتصال انجام می‌شود. در این نقاط تعیین شده، گرما متمرکز شده و می‌شود آن را روی یک یا هر دو قطعه پخش کرد.

 

جوشکاری به روش جوشکاری لب به لب:

این جوشکاری به دو دسته تقسیم می‌شود: جوشکاری فلاش و جوشکاری سر‌به‌سر.

 

  • جوش فلاش

در فرآیند جوشکاری فلاش، قطعات کار از جریانی که از طریق الکترودهای محکم منتقل می‌شود، شروع به فلاش زدن می‌کند. ترتیب اصلی جوشکاری فولاد ضد زنگ به روش فلاشینگ به شرح زیر است:

روشن کردن دستگاه، فیکس کردن قطعه کار، اِعمال جریان جوشکاری، ایجاد زمینه فلاشینگ با تماس دادن قطعات به یکدیگر، فلاش یا چشمک زدن، اعمال نیروی سر‌به‌سر، قطع کردن جریان، آزاد کردن قطعه کار، خاموش کردن دستگاه

دستگاه‌های جوشکاری دستی فلاش، نیمه اتوماتیک یا کاملاً اتوماتیک هستند و می‌توانند عملیات اضافی مختلفی مثل اِعمال پیش و پس گرمایش، فیکس کردن، برش زدن، پاک کردن زوايد و غیره را انجام دهند. تمام انواع فولاد ضد زنگ را می‌شود به روش فلاشینگ جوش داد.

هم ترازی قطعاتی که باید جوش داده شوند خیلی مهم است تا گرما بتواند در کل سطح پخش شود.

بهترین روش‌ها برای جوشکاری فولاد ضد زنگ

جوشکاری سر‌به‌سر:

در این جوشکاری هیچ چشمکی رخ نمی‌دهد. در این روش تجمع در کل منطقه با حرارت تولید شده از سوی مقاومت جریان الکتریکی در ناحیه تماس سطوح، ایجاد و نیروی اعمال شده در طول دوره گرمایش حفظ می‌شود. سطوح اتصال زیر فشار قرار می‌گیرند و جریان تا زمانی که جوش سربه‌سر درستی ایجاد شود برقرار می‌ماند و بعد قطع می‌شود.

فولادهای ضد زنگ ِغیر قابل اتصال با حرارت، به راحتی با این فرآیند قابل جوشکاری هستند. در آسیابِ لوله‌ای بطور گسترده و مدام از این فرایند استفاده می‌شود.

دیگر اَشکال جوشکاری مقاومتی عبارتند از: جوشکاری مقاومتی ِفرکانس بالا، جوشکاری ضربه‌ای و غیره.

 

جوشکاری لوله‌های فولادی ضد زنگ

انتخاب روش جوش برای اتصال این جنس لوله‌ها به موارد زیر بستگی دارد:

اندازه لوله، ضخامت لوله، امکان چرخش لوله و غیره

روش جوشکاری تیگ بطور گسترده‌ای برای لوله‌های فولادی ضد زنگ ۴ اینچ و اندازه‌های کوچک‌تر از آن استفاده می‌شود. در حالی که برای لوله‌های با قطر بزرگ‌تر، روش‌های کاملاً اتوماتیک بکار می‌رود.

 

https://whatispiping.com/welding-stainless-steel/منبع